SSL NEDİR?

SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. 1996 yılında 3.0 versiyonunun çıkarılmasıyla hemen bütün Internet tarayıcılarının (Microsoft Explorer, Netscape Navigator vb) desteklediği bir standart haline gelmiş ve çok geniş uygulama alanları bulmuştur.

SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır. Bit, ikilik sayma düzeninde bir rakamı ifade eder. Bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alabilir. 8 bit ise sadece 28=256 olası farklı anahtar içerir. Bir bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir. SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir. Kötü niyetli bir kişinin 128 bit'lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar.

Özellikleri

Web sitesi kimliğini doğrular ve olta ataklarını engeller (phishing attack.
Sunucu-istemci arasındaki bağlantıda veri transferini şifreler.
İnternet üzerinde ödeme veya kişisel bilgi alan sitelerde veri transfer güvenliğini sağlar
E-TUGRA SSL sertifikaları her türlü web sunucu platformunda ve istemci tarafında kullanılan browser'larda çalışacak şekilde dünya standartlarına uygun olarak üretilmektedir.
E-TUGRA SSL Güvenli Web Sunucu Sertifikaları sunucu kimlik doğrulama ve şifreleme özellikleri sağlar. Sunucu Sertifikaları ziyaret edilen web sitesinin kimliğini kanıtlar ve ziyaretçi ile web sitesi arasındaki iletişimi şifreleyerek güvenli ve gizli kalmasını sağlar.
E-TUGRA Kök Sertifikası Microsoft tarafından Güvenilen Kök Sertifika Otoriteleri listesine alınmıştır.

E-Tuğra SSL

Gelişmiş teknik destek ve satış departmanı sayesinde satın almadan kuruluma kadar tüm evreleri profesyonel ekibimiz ile yapma olanağı
Başta Microsoft olmak üzere tüm tarayıcılarda sertifikalarımız tanınmış olup güvenirirliğimiz uluslararası kanıtlanmıştır.
İşlemlerinizi aynı gün gerçekleştirme olanağı
Türkiye'nin en kaliteli ve güvenilir şirketlerinden biri olan E-Tugra 'nın güvencesi altında olmak
Memnuniyet garantisi ve 1 hafta deneme süresi

Teknik Özellikler

E-Ticaret ve Güvenli giriş gerektiren tüm siteler için ideal
Internet Explorer , Firefox , Google Chrome , Opera ve diğer tarayıcılarla uyumlu.
Tüm tarayıcı ve istemcilerde %98 uyumluluk
Tüm bankalarla uyumlu

Ürünlerimiz

Nitelikli Elektronik Sertifika

Güvenli Sunucu Sertifikası

Kişisel Güvenlik Sertifikası

Kod İmzalama Sertifikası